Влаштування пральної машини

Користувачів, зовсім не цікавить, як влаштована пральна машина – виконує свої функції, та й годі. Ситуація кардинально змінюється, коли ваша біла (зазвичай) помічниця починає себе неадекватно поводити. До чого, як показала довга практика нашого сервісного центру, питанням «а що там усередині?» задаються переважно чоловіки, тоді як замовницям жінкам цікавий лише результат ремонту, бажано успішний. Але ми не будемо заглиблюватися у взаємини підлог у розрізі пральних машин, а спробуємо вам пред’явити розріз самої пральної машини в картинках, щоб, коли вас відвідає наш сервіс-інженер, ви не тільки впевнено оперували технічними термінами та знаннями, як працює «ця деталька», але й знали, як вона виглядає та які функції вона виконує.

Профіль

Анфас

Встигли розглянути? А тепер – за поясненнями:

ТЕН – це нагрівальний елемент, яким зазвичай тицяють перед носом, лякаючи жінок, грізні майстри з однієї відомої реклами. Вони справді досить часто виходять з ладу, але далеко не завжди причиною поломки є накип. До речі, від потужності Тена частково залежить кількість споживаної енергії пральною машиною при пранні, але про це докладніше у статті про класи енергоспоживання.

БАК – вони виготовляються з різних матеріалів: емальовані, з нержавіючої сталі пластикові. Перші два, безумовно, надійніші, але у них є мінус – при пранні вони видають набагато гучніші звуки, ніж пластикові. До речі, через дірочки, що знаходяться в баку дуже часто «просочуються» сторонні предмети, що заважають пральній машині жити довго без ремонту, так що зайвий раз нагадуємо: перед пранням перевіряйте всі кишені в одязі на наявність будь-якого дрібного, і не дуже вмісту.

ЗЛИВНИЙ НАСОС – він потрібен для того, щоб відкачувати воду під час прання, віджиму та іншого. Як правило, він першим страждає від потрапляння сторонніх предметів усередину пральної машини.

Фільтр – практично всі сучасні пральні машини оснащені спеціальним фільтром, в який в ідеалі повинні потрапляти ті самі, горезвісні монетки, сімки та інше. Але, як ви вже могли здогадатися, так трапляється далеко не завжди. До речі, фільтр іноді добре було б очищати.

ПРОТИВАГИ – потрібні для того, щоб машина була важка, і, отже, під вагою противаг не намагалася повторити подвиг «супутника» на космодромі Байконур.

ДВИГУН – у цьому випадку щось пояснювати не має сенсу. Навіть першокласник знає, що таке двигун і навіщо він потрібен.

Вид знизу:

Збоку та спереду ми всі розглянули, а тепер ще подивимося вже не на схематичний малюнок, а на фотографію. І що ж означають ці загадкові червоні цифри? А ось що:
1.    Бак
2.   Мотор
3.    Зливний насос
4.  Гумовий патрубок
5.    Кріпильний хомут
6.    Зливний шланг

На хвилинку відвернемось і вийдемо зі свята святих пральної машини і звернемо свій погляд назовні: там знаходиться один із найважливіших вузлів – ПРОГРАМАТОР. Це за допомогою нього ми вибираємо, який вид прання необхідний певному типу білизни. Ми його показуємо, тому що він теж, буває, ламається:

І, насамкінець, звичайно ж, хочемо згадати про мозковий центр пральної машини – Модульну плату. На фото вище ви не бачили її, тому що вона знаходиться під верхньою кришкою пральної машини. Вона вирішує, коли їй запустити прання, коли віджим, а коли нагріти воду. Вона збирає інформацію з усіх датчиків у пральній машині, вона їм віддає команди. Ось, наша розумниця у всій її красі:

Тепер ви знаєте, навіщо потрібна та чи інша деталь і що вона робить, а головне – як вона виглядає і як називається. Зрозуміло, тут розглянуті не всі нутрощі пральної машини, бо якщо перераховувати їх і давати пояснення для кожної, то сторінка може «розпухнути» до небачених розмірів, але це основні деталі пральної машини, про які важливо і потрібно знати.