ПОРАДИ З ЕКСПЛУАТАЦІЇ

Чого не варто робити з пральною машиною

За статистикою сервісних центрів 25% поломок пральних машин відбуваються через недотримання правил експлуатації

Для початку розглянемо широко розрекламовані засоби для пом’якшення води. Усі бачили рекламу, у якій грізний майстер із ремонту побутової техніки показує страхи у вигляді зношених вузлів пральної машини. М’яко кажучи, вид пральної машини не відповідає правді, навіть якщо причиною поломки став накип. Щоб привести пральну машину в такий вигляд, над нею має попрацювати фантазія рекламістів, бо навіть наша агресивна київська вода не в змозі наробити таких кошмарів. Та й щоб розрахувати необхідну кількість пом’якшувача твердої води треба мати, принаймні, вищу освіту в галузі хімії: дефіцит засобу буде марний, тоді як його надлишок може виявитися ще більш шкідливим для пральної машини, ніж його повна відсутність.

Торкнемося також такого делікатного питання, як прання жіночих бюстгальтерів. Не буду згадувати, що машинне прання все ж таки псує настільки делікатні речі, бо це справа кожної жінки яким саме чином розпоряджатися своєю білизною, але все ж таки якщо ви перете бюстгальтери в пральній машині, то використовуйте для прання спеціальний мішок, який продається в супермаркетах у господарських відділах, або ж просто використовуйте стару білу наволочку, попередньо зав’язавши її. Чому? Та все дуже просто – так звані кісточки з бюстгальтерів при пранні випадають з них, проникають у барабан, а можливо, і продовжують подальшу подорож вузлами пральної машини, пошкоджуючи все, що можна (хоча, швидше за все не можна) на своєму шляху. Якщо випадково у вас під час прання трапився подібний казус, не користуйтесь пральною машинкою до візиту майстра, інакше продовження експлуатації машинки загрожує негативними наслідками у вигляді дорогого ремонту.

Гроші в кишенях (які не можуть пошкодити пральній машині, але можуть пошкодити собі), мобільні телефони, монети, ланцюжки, ключі… Цей список можна продовжити до нескінченності, але їх теж не варто забувати витягнути з кишень. Також часто буває, що подібні речі провалюються через дірки в кишенях і пропадають у надрах підкладки одягу, і це теж варто враховувати перед тим, як завантажити річ у пральну машину. Наслідки такої необачності дивіться вище.

В один, аж ніяк, не прекрасний день ви виявили під пральною машинкою калюжу… Не хочу вас лякати, але насправді це досить небезпечно. Одна річ, якщо згодом піддався корозії герметик або, припустимо, зливний шланг, за допомогою якого підключається пральна машина, а з іншого – пошкоджені внутрішні деталі пральної машини. Для успішної роботи машинки потрібно 220V, а тепер уявіть, що вони роблять у тандемі з водою. З такою поломкою пральної машини жарти погані, мало того – є реальний ризик для вашого життя. Це я говорю не для того, щоб вас спеціально налякати для якнайшвидшого виклику сервіс-інженера, а тому що це банально небезпечно.

Машинка стала «тарахтіти», «гриміти» та «стрибати». Швидше за все від вібрації вона перемістилася зі свого початкового місця, а так як підлога у нас нерівна і залишає бажати кращого, навіть найменше пересування пральної машини може стати причиною дорогого ремонту. Через перекос порушується геометрія практично всіх комплектуючих пральної машини, що може спричинити за собою небажані наслідки, аж до капітального ремонту пральної машини – це заміна підшипників, сальників і всього механізму, що обертає. Перевірте, чи стоїть пральна машина за допомогою звичайного будівельного інструменту – рівня. Якщо машина встановлена ​​рівно і правильно, але все одно продовжуються нетипові звуки під час прання та віджиму, викличте майстра додому.

Що робити, якщо на табло сучасної пральної машини починає показувати сервісну помилку? По-перше, слід подивитися в інструкцію з експлуатації пральної машини – як правило, в них вказані коди сервісних помилок, але, на жаль, нерідкі випадки, коли внутрішня діагностика модульною платою виявляється помилковою. Все ж таки це електронний механізм, а не явище штучного розуму. Також в пральній машинці може блимати або постійно горіти вся індикація, що теж показує на несправність пральної машини, навіть якщо вона продовжує функціонувати в звичайному режимі. По-друге, якщо ви побачили в машинці подібні «симптоми», то все ж таки слід запросити додому майстра з ремонту пральних машин.

Сподіваємось, ці нехитрі поради допоможуть продовжити життя вашої пральної машинки.

Вдалого вам прання.