КЛАСи пральних машин

Що ж означає ця єдина для всіх виробників наклейка?
Для уніфікації цього маркування в 1992 р. Європейське Співтовариство прийняло Директиву 92/75/ЄЕС, яка зобов’язувала європейських виробників ряду видів побутової техніки постачати їх з наклейкою єдиного зразка, де різними кольорами та літерами був би позначений клас енергоспоживання: від А — самого економічного, до G – вироби з високою витратою енергії. Були встановлені правила, за якими визначалися ці класи для кожного виду техніки, а також додаткові характеристики, що наносяться на наклейку. Нормами ЄС встановлені співвідношення між рівнем енергоспоживання пральної машини (воно вимірюється в лабораторних умовах) та класом енергоспоживання, що привласнюється за результатами випробувань.

А тепер класи в таблицях

Класи енергоспоживання пральних машин:

Класс
енергоспоживання
Розхід
електроенергії
A+<0,17
A0,17 – 0,19
B0,19 – 0,23
C0,23 – 0,27
D0,27 – 0,31
E0,31 – 0,35
F0,35 – 0,39
G>0,39

Ще кілька років тому найвищим рядком у цій таблиці був клас А, який присвоювався пральним машинам з енергоспоживанням менше 0,19 кВтг/кг. Але у 2002 р. провідні європейські виробники побутової техніки домовилися про запровадження вищого класу А+, тим самим «піднявши планку» та встановивши новий стимул для вдосконалення пральних машин. Так що класом А сьогодні нікого не здивуєш, цей рубіж узятий вже багатьма моделями машин.

Клас ефективності віджиму пральних машин:

Клас ефективності віджимуІндекс ефективності віджиму, %
A<45
B45 – 54
C54 – 63
D63 – 72
E72 – 81
F81 – 90
G>90

Клас ефективності віджиму також визначається шляхом прямих вимірів. У таблиці наведено залежність класу ефективності віджиму білизни від індексу ефективності віджиму, який визначається як вага води, що залишилася в тканині після віджиму, до ваги сухої тканини. Тут все ясно: зважуємо білизну після віджиму, потім повністю висушуємо і знову зважуємо. Віднімаємо з ваги сирої білизни вагу сухої білизни – отримуємо вагу води, що залишилася у білизні після віджиму. Тепер ділимо вагу води на вагу сухої білизни – отримуємо ефективність віджимання. Загалом, завдання для школяра.

Клас ефективності прання пральних машин:

Клас ефективності пранняІндекс ефективності прання
A>1,03
B1,03 – 1,0
C1,0 – 0,97
D0,97 – 0,94
E0,94 – 0,91
F0,91 – 0,88
G<0,88

Що ж до ще одного класу пральної машини — класу ефективності прання, він визначається порівнянням показників даної машини до показників певної еталонної машини.
У таблиці наведена залежність класу ефективності прання від так званого індексу ефективності прання, який визначається як відношення ступеня відпрання даної машини до ступеня відпрання в еталонній пральній машині.

Тепер Ви трохи більше обізнані в класах пральних машин, і, сподіваємося, наші скромні роз’яснення допоможуть вам стати ще трохи підкованими в класифікації пральних машин, і тепер Ви не розгубитеся, підбираючи для себе пральну машинку в магазині.